Konto oszczędnościowe czy lokata bankowa?

Written by on Marzec 29, 2016 in Biznes - No comments
businessman saving money

Obecnie mamy do wyboru kilka produktów bankowych, dzięki którym możliwe jest zarabianie. Mowa tu oczywiście o kontach oszczędnościowych i lokatach bankowych. Jednak zawsze zastanawiamy się, który produkt byłby dla Nas odpowiedni. W poniższym artykule postaramy się podpowiedzieć, który produkt bankowy jest godny uwagi pod względem zarabiania na odsetkach.Księgowość

Lokata bankowa czy konto oszczędnościowe?

W obu produktach bankowych oprocentowanie jest porównywalne, a o wyborze zazwyczaj decyduje to, ile chcemy na produkcie bankowym zarobić. Poniżej przedstawiamy przykładową symulację zarobków na koncie oszczędnościowym.

Załóżmy, że na konto oszczędnościowe wpłacimy 10 tysięcy złotych, przy czym oprocentowanie wynosi 1, 61%. Biorąc pod uwagę lokaty bankowe to na nich konsument zarobi najwięcej 1, 49%, o ile lokata będzie zawarta na okres minimum 3 miesięcy. Więc zatem można śmiało powiedzieć, że pod względem oprocentowania oba produkty finansowe są porównywalne.

Co wyróżnia konta oszczędnościowe?

Konta oszczędnościowe są bardzo komfortowe i jednocześnie proste w zarządzaniu finansami. Gdy posiadamy konto oszczędnościowe sami, w dowolnym momencie decydujemy o tym, kiedy chcemy wypłacić pieniądze. Oprócz tego wpłacać pieniądze na konto oszczędnościowe możemy również w dowolnym momencie. Można zatem pokusić się o przelewanie pensji na konto oszczędnościowe zarabiając dzięki temu jeszcze więcej. Warto również zaznaczyć, że sporo banków decyduje się na programy oszczędzania, które działają identycznie jak konta oszczędnościowe.

W tym przypadku od każdej dokonanej transakcji zarówno kartą jak i przez Internet bank pobiera np., 5% od jej wartości. Pobrane w ten sposób pieniądze przelewane są na konto oszczędnościowe, dzięki czemu klient zarabia, nie wiedząc nawet ile zaoszczędził w ten sposób pieniędzy. Porównywając konto oszczędnościowe i lokatę bankową od razu możemy dojść do wniosku, że za pomocą konta oszczędnościowego zarobimy więcej, a przede wszystkim w prostszy sposób. Dlaczego? Po pierwsze z konta oszczędnościowego wypłata środków finansowych jest praktycznie bezproblemowa. Po drugie oszczędzanie jest łatwiejsze i w dodatku regularne.

Aby móc przekonać się na własnej skórze, że konta oszczędnościowe są lepszym produktem finansowym niż lokaty bankowe wystarczy jedynie skorzystać z kalkulatora kont oszczędnościowych i kalkulatora lokat, dzięki któremu od razu będziemy wiedzieć ile mniej więcej zarobimy na danym produkcie bankowym.

Przed wyborem sposobu oszczędzania polecamy poczytać bloga konta-oszczednosciowe.blogspot.com.

Leave a Comment

Blue Captcha Image
Refresh

*