Umywalka nablatowa – dlaczego warto

biegacz
Żele czy batony – co wybrać?
Lipiec 28, 2017
portfele skórzane męskie
Jak wybrać portfel skórzany dla mężczyzny?
Wrzesień 18, 2017
0

Umywalka nablatowa to nowy wymiar luksusu i designerskiego podejścia do aranżacji łazienek. Swą formą odbiega od sztampowych i w swej estetyce nudnych umywalek z szafką, czy tych podblatowych. Charakteryzuje się przede wszystkim otwartym podejściem do formy.

Tradycja a nowoczesność

Tradycyjne umywalki występują w niewielu kształtach – prostokątnych, owalnych, kwadratowych i w jedno lub dwukomorowych wariantach. Charakteru nadaje im jedynie blat, ale ona sama nie wzbudza zachwytu, niknie gdzieś w innych elementach wystroju. W końcu jest to przedmiot użytkowy, który ma służyć swą praktycznością. Nie do końca tak jest. Aranżacja wnętrz, nawet tych łazienkowych, jest swego rodzaju sztuką. Istotną rolę zwraca się na kształt i wzór kafelek, design baterii umywalkowych, wanny, prysznica, czy dodatków. Nic tak nie nadaje łazience charakteru jak umywalka nablatowa. Dlatego ten rodzaj umywalek cieszy się dużą popularnością, a one same zyskują swą formą i wykonaniem.

Estetyka i różnorodność wykonania

Tradycyjne umywalki są uniwersalne. Wtapiają się w tło łazienkowej aranżacji. Natomiast umywalki nieblatowe od razu przykuwają wzrok. Przede wszystkim cechuje je różnorodność kształtów i materiałów, z których są wykonane. Wybór tej jedynej, która wpasuje się w łazienkową aranżację, nie będzie najłatwiejszy ze względu na ogromną liczbę finezyjnych kształtów, wzorów i materiałów, z których jest wykonana. W tym ostatnim aspekcie, umywalka nablatowa, szczególnie przewyższa zwykłą umywalkę, bo dostępne jej warianty występują w wersji ceramicznej, konglomeratowej, metalowej, ale i kamiennej, szklanej, a nawet drewnianej, mozaikowej, czy niezwykle ozdobnej ceramiki Talavera.

Kształt i forma umywalek nablatowych występuje w bardzo wielu fantazyjnych odmianach. Już tylko od aranżera wnętrza zależy, czy ma ona w łazience pojawić się w tradycyjnych kształtach, czy tych bardziej wymyślnych.

Instalacja

W tym aspekcie umywalka nablatowa także przewyższa swoją poprzedniczkę, bo przy jej instalacji na blacie nie trzeba wywiercać wielu, skomplikowanych otworów, a samo podłoże (szafka, czy też blat), na którym będzie umieszczona, nie musi być przeznaczone stricte pod umywalkę. Tym sposobem przy tworzeniu łazienkowego wnętrza można jeszcze bardziej dać ponieść się kreatywności. Dodatkowo – jeśli przy takiej umywalce zostanie zastosowany wariant z szafką – oszczędza się wiele przestrzeni, którą w takim wypadku zajmuje umywalka podblatowa.

Dlaczego warto?

Unikatowe kształty, niezamknięte w kanonach, asymetryczne formy, różnorodność materiałów, z których są wykonane, prosta instalacja – to tylko część z zalet umywalek nablatowych. Łazienka dzięki nim nabierze nowoczesnego charakteru i unikatowości. Łatwiej do nich dobrać baterię umywalkową, która także w tym wariancie będzie mogła być nietuzinkowa.

Umywalka nablatowa jest niezbędny w łazienkach osób, które cenią sobie nieszablonowe podejście to aranżacji wnętrz i nie lubią w nim monotonności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*