Wygodne triki w Twojej szafie

portfele skórzane męskie
Jak wybrać portfel skórzany dla mężczyzny?
Wrzesień 18, 2017
0

Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się nad tym, czy lepiej do szafy kupić wieszaki drewniane, czy też może korzystniejsze będą tańsze wieszaki plastikowe – a jeśli tak, to czy decydować się na specjalistyczne ich wersje? A może lepiej wszystko chować w pudełkach, bo tylko w ten sposób zyskujemy odpowiednią ilość miejsca do przechowywania rozmaitych rzeczy?

Upchnięcie w szafie wszystkich ubrań, butów, galanterii czy dodatków, a przy tym niejednokrotnie jeszcze innych przedmiotów, które używamy rzadko – bywa trudne w wykonaniu. Z tego powodu warto dobrze przemyśleć praktyczne triki i ciekawe dodatki do wykorzystania przy przechowywaniu. I dobrze jest to zrobić jeszcze zanim kupimy wieszaki drewniane w ogromnych ilościach na wyprzedażach…

Wykorzystaj przestrzeń wiszącą

wieszaki drewnianeTeoretycznie wydawać by się mogło, że przestrzeń wisząca jest zwykle wykorzystywana dostatecznie. Tymczasem w takim skutecznym zastosowaniu każdego centymetra przestrzeni pomóc mogą przede wszystkim dobrze dobrane wieszaki i przemyślane rozwiązania. Jeśli decydujemy się na szafę z wysoką przestrzenią wiszącą, mamy do wyboru kilka opcji. Możemy przestrzeń podzielić i stworzyć strefę dla rzeczy długich, np. garniturów czy sukienek na atłasowych wieszakach, a także rzeczy krótszych, które z powodzeniem umieścimy na wieszakach drewnianych np. w dwóch poziomach. Alternatywnym rozwiązaniem jest położenie pod krótszymi rzeczami np. pudełek z butami – jeśli szafa dodatkowo jest głęboka, to mogą one zająć jej tył, podczas gdy przód wykorzystamy na bieżące rzeczy.

Wybieraj ciekawe akcesoria porządkowe

Teoretycznie wieszak to wieszak – ciężko wymagać od niego, aby wyróżniał się specjalnie niezwykłymi cechami. Z drugiej strony niektóre wieszaki drewniane mogą być wykonane z drewna, które zapobiegnie np. zaciąganiu tkanin, a przy okazji będą o wiele wytrzymalsze i korzystniejsze dla ubrań od cienkich wieszaków plastikowych. Dla apaszek czy małych sztuk ubrań warto wybrać wieszaki, które ułożymy w swoistą kaskadę – w takim przypadku zajmą mniej miejsca poziomo, a więcej pionowo, co zwykle jest bardziej pożądane.

Pudełka czy worki próżniowe?

Jest jeszcze jedna kwestia – warto dobrze zastanowić się nad sposobem przechowywania drobiazgów czy niektórych przedmiotów, np. szalików czy butów. Pudełka warto wybierać z uwagi na ich wytrzymałość, ale jeśli mamy sporo par butów i chcemy je uporządkować, to warto, aby pudełka były przezroczyste – pozwoli to szybciej znaleźć konkretną parę butów. Na ubrania używane sezonowo czy dodatki dobrze sprawdzą się worki próżniowe, które zaoszczędzą również miejsce. Z kolei na torebki z powodzeniem możemy wybrać specjalne wieszaki drewniane, które umieścimy np. na drzwiach, aby mieć szybki dostęp do galanterii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*