Jak zamaskować taśmę LED

pensjonat
Atrakcje Beskidu Śląskiego
Maj 19, 2017
sportowcy na macie
Kto nosi koszulki Pit Bull?
Czerwiec 14, 2017
0

Oświetlenie LED składa się z szeregu małych diod, które świecą na różne kolory. Surowa taśma może sprawiać wrażenie choinkowej ozdoby, dlatego oświetlenie montuje się w taki sposób, aby poszczególne diody nie były widoczne, np. nad podwieszanym sufitem, pod szafkami, na samym szczycie mebli etc. Taśmy można jednak ukryć także w inny sposób.

Profile LED służą do ukrywania oświetlenia ledowego. Zazwyczaj mają formę wklęsłej listwy, do której przyczepia się taśmę LED. Następnie profil zostaje osłonięty specjalną osłoną, która przeważnie produkowana jest z mlecznego pleksi. Profile pełnią trzy role: zabezpieczającą, estetyczną i zmieniającą światło.

Względy estetyczne

Jedną z najważniejszych funkcji, jaką pełnią profile LED jest poprawienie wyglądu taśmy. Jeżeli montujemy paski z diodami na podwieszanym suficie, wówczas nie będzie ich w ogóle widać. Jednak w przypadku mocowania ich w widocznym miejscu, np. na szafkach kuchennych, czy na ścianie, będziemy musieli skorzystać z maskowania.

Względy bezpieczeństwa

Profile LED w dużym stopniu chronią taśmy przed uszkodzeniem mechanicznym, a także przed bezpośrednim kontaktem z wodą. Na rynku są oczywiście dostępne takie taśmy, które są fabrycznie zabezpieczone przed tymi czynnikami, jednak mają one nieco gorsze parametry ochronne od profili. W sprzedaży sa również profile do ekstremalnych zadań, np. do mocowania w oczkach wodnych jako element dekoracyjny. Koniecznie trzeba pamiętać o tym, że do profili można wkładać tylko te taśmy, które nie są wodoodporne. Jeżeli jednak wykorzystamy w profilu taśmę uszczelnioną fabrycznie, wówczas diody mogą zacząć się przegrzewać, co znacznie skróci ich żywotność.

Zmiana światła

Osłony wykorzystywane w profilach zmieniają w dużym stopniu światło, jakie dają diody. Najważniejszą zaletą jest rozproszenie światła i eliminacja punktowego efektu. Dzięki temu możemy uzyskać jednolite światło, które jest bardziej miękkie. Profile LED umożliwiają również regulację kąta padania światłą (oczywiście tylko w pewnym stopniu), np. przy mocowaniu taśmy na złączeniu ściany i sufitu. Osłony mogą również mieć różną barwę – czerwoną, niebieską, zieloną i każdą, jaka jest dostępna w produkcji pleksiglasu. Zazwyczaj stosuje się mleczne tworzywo sztuczne o białym zabarwieniu – w ciepłej lub zimnej tonacji.

Profile LED dają świetny efekt dekoracyjny w domu, ale też są bardzo praktyczne, np. oświetlają ciemny korytarz, blat roboczy w kuchni, szafę etc. Profile pomagają uzyskać jeszcze lepsze, przyjemniejsze dla oka światło.

1 Komentarz

  1. Tom napisał(a):

    powinni coś takiego pakować w fury wszystkim tym z tymi żaróweczkami na reflektorach, ani to fajne ani ładne ani przydatne, do tego świeci po oczach. oni tam w ogóle mają możliwość ustawiania geometrii? bo jeden taki w okolicy jeździ, co mu powinni nastroić te światła raz a dobrze. Porządne auta świecą na żółto!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*