Kostka jako przykład zabawki sensorycznej

sprzątanie biura
Czy sprzątanie firmy może być przyjemnością?
Styczeń 8, 2018
iphone X jako narzędzie pracy
iPhone X, czyli jak zadbać o swój skarb?
Styczeń 11, 2018
0

Podstawowym zadaniem zabawek sensorycznych jest rozwój zdolności ruchowych oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Największą popularnością w tym zakresie cieszą się różnego rodzaju kostki, wykonane z przyjemnych w dotyku materiałów. Modele przeznaczone dla maluszków wzbogacone są w metki, zaś dla starszych dzieci, doskonałą propozycją okażą się te w formie labiryntu.

Dlaczego warto kupić kostki sensoryczne?

zabawki sensorycznePowodów, dla których omawiana zabawka sensoryczna powinna znaleźć się na wyposażeniu pokoju naszej pociechy jest wiele. Przede wszystkim jest kolorowa, starannie uszyta i miła w dotyku. Będzie przydatna zarówno dla najmłodszych smyków, które to dopiero uczą się chwytać oraz poznawać nowe faktury, jak i dla starszych latorośli, doskonalących zdolności ruchowe. W tym przypadku na uwagę zasługują większe, drewniane modele, złożone z kolorowych elementów do kręcenia, przesuwania czy umieszczania klocków o różnym kształcie.

Zabawki sensoryczne z Minky

Na przełomie ostatnich sezonów, niezwykłą popularnością cieszy się tkanina Minky, z której wykonywane są kocyki, pościele, jak i zabawki sensoryczne, czego najlepszym przykładem są przytoczone wcześniej kostki. Utrzymane w rozmaitej kolorystyce, z doszytymi metkami, szeleścikami czy dzwoneczkami. Wielobarwne tasiemki – z bawełny lub atłasu – umieszczone przy kostce, posiadają odmienną fakturę, dzięki czemu na długo skupiają uwagę maluszka.

Coś dla większych

Zabawki sensoryczne występują w różnych wariantach, także dla starszych maluchów. Na uwagę zasługują kostki w formie labiryntu, które pozwalają odkrywać kolejne elementy, przy okazji zajmując skupienie dziecka na dłuższy czas. Dzięki temu malec może ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową oraz rozwijać małą motorykę. Zegar z obracanymi wskazówkami, liczydło z koralikami, lusterko, ruchome koła to tylko część dostępnych propozycji zabawy. Co więcej, zabawka wykonana jest z drewna, dzięki czemu wykaże się odpornością u nawet największych łobuzów.

Zalety

Decydując się na zakup takiej zabawki sensorycznej, możemy mieć pewność, że wywieramy olbrzymi wpływ na prawidłowy rozwój naszego dziecka. Nie tylko bowiem uczą cierpliwości, poprawiając zręczność ruchową, ale również kształtują umiejętność logicznego myślenia, która w dorosłym życiu okaże się cechą szczególnie ważną. Dzięki swej różnorodności, pomagają w odróżnianiu kolorów i kształtów. Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że będzie świetnym pomysłem na prezent dla naszej pociechy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*