Jak zająć dziecku czas na plaży

sukienki dla karmiących
Sukienki dla karmiących – jak wybrać?
Czerwiec 19, 2017
warzywne soki
Jak przygotować sok z kiszonych buraków?
Lipiec 24, 2017
0

Spędzając wakacje nad wodą z dziećmi, musimy zadbać o to, by zorganizować im odpowiednio czas. Szczególnie warto przemyśleć wszelkie plany, jeśli taki wyjazd będzie pierwszym dla dziecka, albo jest ono jeszcze dość małe.

Bezpieczna zabawa

Spędzanie czasu na plaży z dzieckiem może być bardzo przyjemne i wcale niekoniecznie musi wiązać się z ciągłym bieganiem za dzieckiem, aby upewniać się o jego bezpieczeństwo. Wystarczy tylko mieć ze sobą kilka rzeczy – przydatny jest na przykład namiot plażowy bądź większy parasol przeciwsłoneczny. Dzięki temu dziecko będzie mogło bawić się w cieniu, co jest szczególnie istotne w godzinach między 11:00 a 16:00, kiedy promieniowanie słoneczne jest najsilniejsze. Aby jednak chciało spędzać czas w wyznaczonym przez nas miejscu, zadbajmy o akcesoria, które go zajmą – wiaderka, łopatki, zaproponujmy zbudowanie zamku z piasku lub wykopanie tunelu czy grajdołka. Dla mniejszych dzieci dobrym wyborem jest mata edukacyjna, która może zająć je nawet na kilka godzin. To nie tylko zabawa, to przede wszystkim rozwój. Warto jedna zadbać, by taka mata edukacyjna była dostosowana do rozkładania na zewnątrz. Nie wszystkie mają taką możliwość i nie wszystkie wykonane są z materiałów, które wytrzymają kontakt z szorstkim piaskiem.

mata edukacyjnaPierwsze kąpiele

Kąpiele w morzu powinny odbywać się tylko w asyście jednego z rodziców, dotyczy to również nieco starszych dzieci. Oswajajmy jednak dziecko z wodą stopniowo – najpierw mogą być to spacery nad samym brzegiem morza, z wodą obmywającą stopy, potem można wejść do wody po kolana, i każdego dnia nieco wydłużać kąpiel, jednak uważając na moment, kiedy na skórze dziecka pojawi się gęsia skórka. Nie zostawiajmy go do wyschnięcia na słońcu – wytrzyjmy jego skórę dokładnie ręcznikiem. Na suchą już skórę ponawiamy aplikację kremu z filtrem.

Buty i ubiór

Dziecko może spacerować po plaży boso, bo jest to dobry masaż dla stóp. Jeśli jednak piasek jest wyjątkowo gorący, załóżmy mu wygodne klapeczki. Niektórzy rodzice pozwalają małym dzieciom biegać całkiem nago po plaży, jednak nie jest to najlepszy pomysł – lepiej zadbać o to, by miało ono na sobie chociaż majteczki, co pozwoli uniknąć otarć od piasku podczas siadania. Ważne jest również, by przed wybraniem naszego miejsca na plaży, przeszukać dokładnie pobliski teren. Mogą tam, pod warstwą piasku, znajdować się puszki, kawałki szkła czy ostrych gałęzi, lub inne przedmioty o kanciastych krawędziach, na które nadepnięcie mogłoby się skończyć raną lub bólem.

Podsumowując, czas spędzony wspólnie z dzieckiem na plaży może być naprawdę wartościowy, jeśli zatroszczymy się o dobre zabawki i akcesoria takie jak np. mata edukacyjna dla maluchów i zabawki do kopania i budowania dla większych dzieci; zabierzemy odpowiednie ubrania i obuwie, a także będziemy pamiętać o regularnym stosowaniu kosmetyków do ochrony przed słońcem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*