Dekoracja kościoła – samemu czy z firmą?

zimowe getry dziecięce
Ciepły ubiór zapewni zdrowie
Grudzień 22, 2017
sprzątanie biura
Czy sprzątanie firmy może być przyjemnością?
Styczeń 8, 2018
0

Wiele osób nadal bierze ślub kościelny czy konkordatowy, który wymaga obecności na kościelnej mszy. W związku z tym, choć coraz częściej przy wyborze odpowiedniego miejsca na przysięgę kierujemy się nie tylko parafią rodzinną, ale tez wyglądem samej świątyni, dekoracja kościoła staje się niezwykle istotnym punktem programu.

Niektóre pary decydują się samodzielnie dokonać przystrajania i ma to sens, jeśli kościółek jest faktycznie niewielki, a my nie mamy wygórowanych oczekiwań. Z kolei w przypadku, gdy budynek jest dość spory, a dodatkowo trudno jest nam nadzorować cały proces przygotowywania ślubu i wesela np. z daleka, dekorację kościoła warto zlecić firmie, która się tym profesjonalnie zajmie.

Samodzielnie – wady i zalety

dekoracja kościoła
Samodzielna dekoracja kościoła przede wszystkim wymaga od nas pewnego zaplanowania szczegółów. Musimy dowiedzieć się choćby, jak na sprawę zapatruje się proboszcz danej parafii i czy możemy np. zlecić za dodatkową opłatą posprzątanie kościelnemu, czy też znaleźć kogoś, kto po mszy ślubnej zdejmie dekoracje. Ważne jest też, aby spróbować skontaktować się z osobami, które biorą ślub w tym samym dniu, przed nami i po nas – wtedy możemy dogadać wygląd dekoracji, aczkolwiek jest to ryzykowne, bo każdy ma własną wizję, a nieprofesjonalna realizacja może odbiegać od ustaleń. Często samodzielne dekorowanie świątyni jest tańsze, jeśli np. po kwiaty wybierzemy się na giełdę florystyczną; z drugiej strony, wymaga o wiele więcej czasu i dobrze jest zastanowić się, czy faktycznie go aż tyle mamy. Inną rzeczą jest to, że prócz kwiatów często używa się do dekoracji np. tiulu czy szklanych baniek wypełnionych wodą i świeczkami, a zakup takich rzeczy tylko na jeden raz może być zwyczajnie nieopłacalny. Samodzielna dekoracja jest też korzystniejsza dla osób, które mieszkają w mniejszych miejscowościach czy na wsiach, zwłaszcza gdy dojazd firmy dekorującej byłby dodatkowym kosztem.

Z firmą – wady i zalety

Coraz więcej osób zleca dekorowanie kościoła specjalistycznej firmie, która ma ku temu przygotowanie logistyczne oraz zasoby. W takim rozwiązaniu zaletą jest to, że firma często ma o wiele szersze pole do popisu, prezentując nam takie pomysły, które są realne do wykonania – i będą dobrze wyglądały. Jeśli wybierzemy firmę lokalną, to mamy szansę na to, że jej przedstawiciele znajdą władze kościelne i będą w stanie podpowiedzieć, jakie dekoracje kościoła są do zrealizowania w konkretnej świątyni, co również skróci naszą drogę wyboru. Istotne jest to, że w przypadku wyboru firmy musimy wydać dodatkowe fundusze, ale za to oszczędzamy czasu i nerwów, bo ktoś wszystko wykonuje za nas – często łącznie z posprzątaniem po ślubie, jeśli tego wymaga dana parafia.z

Jeżeli jednak planujesz zająć się tym sam, koniecznie sprawdź ofertę na Ślubna-Alejka.com.pl i zobacz jakie możesz mieć możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*