Charakterystyka leku Bisacodyl

lalka Metoo
Lalki dla córek
Październik 7, 2016
baterie umywalkowe
Baterie umywalkowe do łazienki światem samym w sobie
Październik 13, 2016
0

Problemy zdrowotne mogą bardzo niekorzystnie wpłynąć nie tylko na organizm człowieka, ale także na jego samopoczucie. Dlatego wszystkie choroby warto leczyć od razu i regularnie uczęszczać do lekarza pierwszej pomocy. Dobra kondycja z pewnością prawidłowo odbije się na innych aspektach życia, dlatego tak ważna jest odpowiednia dieta oraz ruch. Gdy jednak cierpimy na różne dolegliwości, powinniśmy stosować jak najlepsze środki lecznicze, które pomogą nam szybko pożegnać się z chorobą. Do takich z całą pewnością zaliczyć można Bisacodyl.

Charakterystyka leku

Bisacodyl jest lekiem o działaniu przeczyszczającym. Może mieć postać czopków doodbytniczych lub tabletek dojelitowych. Z leku tego korzystać możemy, gdy zmagamy się z krótkotrwałym objawowym zaparciem lub też zaparciem nawykowym oraz przewlekłym. Lek ten stosowany jest także podczas zabiegów chirurgicznych, w trakcie przygotowań do badań diagnostycznych oraz podczas zabiegów położniczych i w okresie okołooperacyjnym.

Skład Bisacodylu

bisacodylCzynną substancją, która wchodzi w skład tego leku jest bisakodyl, czyli pochodna esteru octowego difenolu. Lek ten działa przeczyszczająco. Ulega on hydrolizie po dotarciu do jelita grubego, wówczas zmienia się w aktywny metabolit, który wpływa na sploty nerwowe błony śluzowej grubego jelita. Bisacodyl działa miejscowo, co oznacza, że pobudza perystaltyki grubego jelita oraz hamuje wchłanianie wody, a także elektrolitów w grubym jelicie. W wyniku tego przyspieszony zostaje proces pasażu treści jelitowej. Zastosowanie Bisacodylu w postaci tabletek dojelitowych może przynieść efekty po sześciu lub dwunastu godzinach.

Dawkowanie leku

Częstotliwość przyjmowania czopków doodbytniczych ustalana jest przez lekarza, natomiast tabletki dojelitowe przyjmuje się w całości. Nie należy przegryzać tych tabletek. Dzieci powyżej dziesiątego roku życia oraz dorośli mogą przyjmować od jednej do dwóch tabletek na dobę. Bisacodyl najlepiej jest stosować na noc. Dzieci od czwartego do dziesiątego roku życia mogą przyjmować jedną tabletkę na dobę. Efekty widoczne są najczęściej po sześciu godzinach od przyjęcia leku. Po około dwunastu godzinach lek zaczyna działać, gdy został spożyty przed snem. Lek ten nie może być dostarczany niemowlakom, ponieważ może zaszkodzić zdrowiu dziecka. Leki zobojętniające sok żołądkowy oraz mleko podawać można na godzinę przed przyjęciem Bisacodylu albo też godzinę po tym. Przed zastosowaniem leku należy zgłosić się do lekarza lub przeczytać ulotkę dołączona do opakowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Blue Captcha Image
Refresh

*